RWR81N3090FSB12
Mfr.Part #
RWR81N3090FSB12
Description
RES 309 OHM 1W 1% WW AXIAL
Published :
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Radiation Hardening :
No
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Min Operating Temperature :
-65°C
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
309Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Operating Temperature :
250°C
Width :
2.16mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Length :
6.35mm
Diameter :
2.16mm
Power Rating :
1W
Datasheets
RWR81N3090FSB12
Vishay / Dale RWR81N3090FSB12
Through Hole 309Ohms, 1W, Wirewound,