RWR81N3090FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N3090FRBSL
Description
RES 309 OHM 1W 1% WW AXIAL
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
6.35mm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.16mm
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
309Ohms
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR81N3090FRBSL
Vishay / Dale RWR81N3090FRBSL
309Ohms, 1W, Wirewound,