RWR81N2R49FRRSL
Mfr.Part #
RWR81N2R49FRRSL
Description
RES 2.49 OHM 1W 1% WW AXIAL
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
2.49Ohms
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Datasheets
RWR81N2R49FRRSL
Vishay / Dale RWR81N2R49FRRSL
2.49Ohms, 1W, Wirewound,