RWR81N2870FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N2870FRBSL
Description
RES 287 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
287Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR81N2870FRBSL
Vishay / Dale RWR81N2870FRBSL
287Ohms, 1W, Wirewound,