RWR81N2490BSBSL
Mfr.Part #
RWR81N2490BSBSL
Description
RES 249 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
24 Weeks
Axial
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Failure Rate :
S (0.001%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
6.35mm
Width :
2.16mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Power (Watts) :
1W
Power Rating :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
249Ohms
Datasheets
RWR81N2490BSBSL
Vishay / Dale RWR81N2490BSBSL
249Ohms, 1W, Wirewound,