RWR81N2490BRRSL
Mfr.Part #
RWR81N2490BRRSL
Description
RES 249 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Power (Watts) :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
250°C
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Factory Lead Time :
24 Weeks
Resistance :
249Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Length :
6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Published :
Datasheets
RWR81N2490BRRSL
Vishay / Dale RWR81N2490BRRSL
249Ohms, 1W, Wirewound,