RWR81N22R9BRBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR81N22R9BRBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Resistance :
22.9Ohms
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Length :
6.35mm
Lead Free :
Contains Lead
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
2.16mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Tolerance :
±0.1%
Composition :
Wirewound
Supplier Device Package :
Axial
Power (Watts) :
1W
Max Operating Temperature :
250°C
Package / Case :
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Datasheets
RWR81N22R9BRBSL
Vishay / Dale RWR81N22R9BRBSL
22.9Ohms, 1W, Wirewound,