RWR81N1R78FSBSL
Mfr.Part #
RWR81N1R78FSBSL
Description
RES 1.78 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
1W
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.78Ohms
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Max Power Dissipation :
1W
Supplier Device Package :
Length :
6.35mm
Datasheets
RWR81N1R78FSBSL
Vishay / Dale RWR81N1R78FSBSL
1.78Ohms, 1W, Wirewound,