RWR81N1R78FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N1R78FRBSL
Description
RES 1.78 OHM 1W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.78Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Published :
Failure Rate :
R (0.01%)
Lead Length :
38.1mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Power Rating :
1W
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Datasheets
RWR81N1R78FRBSL
Vishay / Dale RWR81N1R78FRBSL
1.78Ohms, 1W, Wirewound,