RWR81N1R50FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N1R50FRBSL
Description
RES 1.5 OHM 1W 1% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
1.5Ohms
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
48 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR81N1R50FRBSL
Vishay / Dale RWR81N1R50FRBSL
1.5Ohms, 1W, Wirewound,