RWR81N1R10BRBSL
Mfr.Part #
RWR81N1R10BRBSL
Description
RES 1.1 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
1.1Ohms
Max Power Dissipation :
1W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Packaging :
Bulk
Max Operating Temperature :
250°C
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR81N1R10BRBSL
Vishay / Dale RWR81N1R10BRBSL
1.1Ohms, 1W, Wirewound,