RWR81N1840BSB12
Mfr.Part #
RWR81N1840BSB12
Description
RES 184 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Composition :
Wirewound
Max Operating Temperature :
250°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
184Ohms
Length :
6.35mm
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Width :
2.16mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
24 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Power Rating :
1W
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RWR81N1840BSB12
Vishay / Dale RWR81N1840BSB12
184Ohms, 1W, Wirewound,