RWR81N1820FSRSL
Mfr.Part #
RWR81N1820FSRSL
Description
RES 182 OHM 1W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
1W
Resistance :
182Ohms
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
1W
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Width :
2.16mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR81N1820FSRSL
Vishay / Dale RWR81N1820FSRSL
182Ohms, 1W, Wirewound,