RWR81N1820FMRSL
Mfr.Part #
RWR81N1820FMRSL
Description
RES 182 OHM 1W 1% WW AXIAL
Length :
6.35mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
M (1%)
Resistance :
182Ohms
Width :
2.16mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
RWR81N1820FMRSL
Vishay / Dale RWR81N1820FMRSL
182Ohms, 1W, Wirewound,