RWR81N1720BSB12
Mfr.Part #
RWR81N1720BSB12
Description
RES 172 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
172Ohms
Max Operating Temperature :
250°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
2.16mm
Lead Length :
38.1mm
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
Datasheets
RWR81N1720BSB12
Vishay / Dale RWR81N1720BSB12
172Ohms, 1W, Wirewound,