RWR81N1690FRRSL
Mfr.Part #
RWR81N1690FRRSL
Description
RES 169 OHM 1W 1% WW AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Width :
2.16mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
169Ohms
Datasheets
RWR81N1690FRRSL
Vishay / Dale RWR81N1690FRRSL
169Ohms, 1W, Wirewound,