RWR81N1450BRBSL
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RWR81N1450BRBSL
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 145 OHM 1W 0.1% WW AXIAL
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Through Hole Resistors
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
250°C
Composition :
Wirewound
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Number of Terminations :
2
Factory Lead Time :
15 Weeks
Package / Case :
Axial
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Lead Length :
38.1mm
Feature :
Military, Moisture Resistant, Non-Inductive
Power (Watts) :
1W
Resistance :
145Ohms
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR81N
Length :
6.35mm
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Width :
2.16mm
Max Power Dissipation :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Bulk
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
1W
Supplier Device Package :
Datasheets
RWR81N1450BRBSL
Vishay / Dale RWR81N1450BRBSL
145Ohms, 1W, Wirewound,