RWR81N13R7FSS70
Mfr.Part #
RWR81N13R7FSS70
Description
RES 13.7 OHM 1W 1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Min Operating Temperature :
-65°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Contact Plating :
Lead, Tin
Max Operating Temperature :
250°C
Mount :
Through Hole
Published :
Max Power Dissipation :
1W
Power (Watts) :
1W
Failure Rate :
S (0.001%)
Width :
2.16mm
Supplier Device Package :
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
1W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
48 Weeks
Length :
6.35mm
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Diameter :
2.16mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Resistance :
13.7Ohms
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Datasheets
RWR81N13R7FSS70
Vishay / Dale RWR81N13R7FSS70
Through Hole 13.7Ohms, 1W, Wirewound,