RWR81N1130FRRSL
Mfr.Part #
RWR81N1130FRRSL
Description
RES 113 OHM 1W 1% WW AXIAL
Width :
2.16mm
Package / Case :
Power (Watts) :
1W
Max Power Dissipation :
1W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
113Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power Rating :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
RWR81N1130FRRSL
Vishay / Dale RWR81N1130FRRSL
113Ohms, 1W, Wirewound,