RWR81N1130FRBSL
Mfr.Part #
RWR81N1130FRBSL
Description
RES 113 OHM 1W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
1W
Length :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Power Rating :
1W
Resistance :
113Ohms
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Max Power Dissipation :
1W
Datasheets
RWR81N1130FRBSL
Vishay / Dale RWR81N1130FRBSL
113Ohms, 1W, Wirewound,