RWR81N10R0FMBSL
Mfr.Part #
RWR81N10R0FMBSL
Description
RES 10 OHM 1W 1% WW AXIAL
Resistance :
10Ohms
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.085Diax0.250L 2.16mmx6.35mm
Failure Rate :
M (1%)
Max Power Dissipation :
1W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±1%
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.16mm
Length :
6.35mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Published :
Power Rating :
1W
Datasheets
RWR81N10R0FMBSL
Vishay / Dale RWR81N10R0FMBSL
10Ohms, 1W, Wirewound,