RWR80SR340FMBSL
Mfr.Part #
RWR80SR340FMBSL
Description
RES 0.34 OHM 2W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
340mOhms
Packaging :
Bulk
Published :
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Failure Rate :
M (1%)
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Length :
10.3124mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
RWR80SR340FMBSL
Vishay / Dale RWR80SR340FMBSL
340mOhms, 2W, Wirewound,