RWR80SR105FSRSL
Mfr.Part #
RWR80SR105FSRSL
Description
RES 0.105 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
2W
Factory Lead Time :
48 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Lead Free :
Contains Lead
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
10.3124mm
Lead Length :
38.1mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Published :
Tolerance :
±1%
Resistance :
105mOhms
Temperature Coefficient :
±650ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR80SR105FSRSL
Vishay / Dale RWR80SR105FSRSL
105mOhms, 2W, Wirewound,