RWR80S9R09FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S9R09FRRSL
Description
RES 9.09 OHM 2W 1% WW AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Published :
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
9.09Ohms
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Power Rating :
2W
Datasheets
RWR80S9R09FRRSL
Vishay / Dale RWR80S9R09FRRSL
9.09Ohms, 2W, Wirewound,