RWR80S9R09BSB12
Mfr.Part #
RWR80S9R09BSB12
Description
RES 9.09 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Contact Plating :
Lead, Tin
Power (Watts) :
2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
2W
Mount :
Through Hole
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
16 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Width :
2.39mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Length :
10.3124mm
Resistance :
9.09Ohms
Diameter :
2.39mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Lead Length :
38.1mm
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR80S9R09BSB12
Vishay / Dale RWR80S9R09BSB12
Through Hole 9.09Ohms, 2W, Wirewound,