RWR80S98R8DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S98R8DRRSL
Description
RES 98.8 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±0.5%
Length :
10.3124mm
Resistance :
98.8Ohms
Published :
Factory Lead Time :
48 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR80S98R8DRRSL
Vishay / Dale RWR80S98R8DRRSL
98.8Ohms, 2W, Wirewound,