RWR80S9310FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S9310FRRSL
Description
RES 931 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
19 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Length :
10.3124mm
Resistance :
931Ohms
Datasheets
RWR80S9310FRRSL
Vishay / Dale RWR80S9310FRRSL
931Ohms, 2W, Wirewound,