RWR80S8R06FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S8R06FRBSL
Description
RES 8.06 OHM 2W 1% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Max Power Dissipation :
2W
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Resistance :
8.06Ohms
Lead Length :
38.1mm
Published :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Package / Case :
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR80S8R06FRBSL
Vishay / Dale RWR80S8R06FRBSL
8.06Ohms, 2W, Wirewound,