RWR80S89R6DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S89R6DRRSL
Description
RES 89.6 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Width :
2.39mm
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
89.6Ohms
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±0.5%
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Factory Lead Time :
48 Weeks
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Datasheets
RWR80S89R6DRRSL
Vishay / Dale RWR80S89R6DRRSL
89.6Ohms, 2W, Wirewound,