RWR80S84R5FMBSL
Mfr.Part #
RWR80S84R5FMBSL
Description
RES 84.5 OHM 2W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
84.5Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power (Watts) :
2W
Factory Lead Time :
19 Weeks
Max Power Dissipation :
2W
Length :
10.3124mm
Power Rating :
2W
Failure Rate :
M (1%)
Width :
2.39mm
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR80S84R5FMBSL
Vishay / Dale RWR80S84R5FMBSL
84.5Ohms, 2W, Wirewound,