RWR80S8450FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S8450FRRSL
Description
RES 845 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power Rating :
2W
ECCN Code :
EAR99
Axial
Packing Method :
TR
Max Power Dissipation :
2W
Construction :
Tubular
Rated Power Dissipation (P) :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Lead Length :
38.1mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
No
Working Voltage :
41.1096V
Operating Temperature :
-55°C~250°C
JESD-609 Code :
e0
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Failure Rate :
R (0.01%)
Tolerance :
±1%
Resistance :
845Ohm
Surface Mount :
No
Lead Diameter :
0.508 mm
Mounting Feature :
THROUGH HOLE MOUNT
Datasheets
RWR80S8450FRRSL
Vishay / Dale RWR80S8450FRRSL
FIXED RESISTOR, 845Ohm, Wirewound,