RWR80S82R5DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S82R5DRRSL
Description
RES 82.5 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
82.5Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Width :
2.39mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±0.5%
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Package / Case :
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
10.3124mm
Datasheets
RWR80S82R5DRRSL
Vishay / Dale RWR80S82R5DRRSL
82.5Ohms, 2W, Wirewound,