RWR80S81R6DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S81R6DRRSL
Description
RES 81.6 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Through Hole Resistors
Published :
Resistance :
81.6Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
48 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Power Rating :
2W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
2W
Datasheets
RWR80S81R6DRRSL
Vishay / Dale RWR80S81R6DRRSL
81.6Ohms, 2W, Wirewound,