RWR80S8060FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S8060FRBSL
Description
RES 806 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Width :
2.39mm
Length :
10.3124mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Power Rating :
2W
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Bulk
Resistance :
806Ohms
Tolerance :
±1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
19 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Datasheets
RWR80S8060FRBSL
Vishay / Dale RWR80S8060FRBSL
806Ohms, 2W, Wirewound,