RWR80S75R9BRB12
Mfr.Part #
RWR80S75R9BRB12
Description
RES 75.9 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
2W
Resistance :
75.9Ohms
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
2W
Published :
Width :
2.39mm
Max Operating Temperature :
250°C
Diameter :
2.39mm
Packaging :
Bulk
Length :
10.3124mm
Factory Lead Time :
48 Weeks
Max Power Dissipation :
2W
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Package / Case :
Radiation Hardening :
No
Mount :
Through Hole
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR80S75R9BRB12
Vishay / Dale RWR80S75R9BRB12
Through Hole 75.9Ohms, 2W, Wirewound,