RWR80S68R0FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S68R0FRBSL
Description
RES 68 OHM 2W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Length :
10.3124mm
Width :
2.39mm
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Resistance :
68Ohms
Package / Case :
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Power (Watts) :
2W
Datasheets
RWR80S68R0FRBSL
Vishay / Dale RWR80S68R0FRBSL
68Ohms, 2W, Wirewound,