RWR80S64R9FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S64R9FRRSL
Description
RES 64.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Power Dissipation :
2W
Width :
2.39mm
Resistance :
64.9Ohms
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Factory Lead Time :
19 Weeks
Length :
10.3124mm
Datasheets
RWR80S64R9FRRSL
Vishay / Dale RWR80S64R9FRRSL
64.9Ohms, 2W, Wirewound,