RWR80S6140BRRSL
Mfr.Part #
RWR80S6140BRRSL
Description
RES 614 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Length :
10.3124mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Width :
2.39mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Lead Length :
38.1mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Min Operating Temperature :
-55°C
Resistance :
614Ohms
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Max Power Dissipation :
2W
Tolerance :
±0.1%
Failure Rate :
R (0.01%)
Max Operating Temperature :
250°C
Datasheets
RWR80S6140BRRSL
Vishay / Dale RWR80S6140BRRSL
614Ohms, 2W, Wirewound,