RWR80S54R9FRBSL
Mfr.Part #
RWR80S54R9FRBSL
Description
RES 54.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±1%
Resistance :
54.9Ohms
Package / Case :
Axial
Published :
Power Rating :
2W
Factory Lead Time :
22 Weeks
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Bulk
Lead Length :
38.1mm
Length :
10.3124mm
Width :
2.39mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR80S54R9FRBSL
Vishay / Dale RWR80S54R9FRBSL
54.9Ohms, 2W, Wirewound,