RWR80S54R9FPS70
Mfr.Part #
RWR80S54R9FPS70
Description
RES 54.9 OHM 2W 1% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Failure Rate :
P (0.1%)
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
10.3124mm
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Package / Case :
Lead Length :
38.1mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
22 Weeks
Power (Watts) :
2W
Resistance :
54.9Ohms
Width :
2.39mm
Datasheets
RWR80S54R9FPS70
Vishay / Dale RWR80S54R9FPS70
54.9Ohms, 2W, Wirewound,