RWR80S50R0BRBSL
Mfr.Part #
RWR80S50R0BRBSL
Description
RES 50 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Width :
2.39mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Operating Temperature :
250°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
50Ohms
Length :
10.3124mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Bulk
Factory Lead Time :
48 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Datasheets
RWR80S50R0BRBSL
Vishay / Dale RWR80S50R0BRBSL
50Ohms, 2W, Wirewound,