RWR80S4810BSB12
Mfr.Part #
RWR80S4810BSB12
Description
RES 481 OHM 2W 0.1% WW AXIAL
Wirewound
Max Operating Temperature :
250°C
Length :
10.3124mm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Failure Rate :
S (0.001%)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Supplier Device Package :
Axial
Diameter :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Max Power Dissipation :
2W
Packaging :
Bulk
Mount :
Through Hole
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Published :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
2W
Resistance :
481Ohms
Width :
2.39mm
Power (Watts) :
2W
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
Tolerance :
±0.1%
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Lead Length :
38.1mm
Datasheets
RWR80S4810BSB12
Vishay / Dale RWR80S4810BSB12
Through Hole 481Ohms, 2W, Wirewound,