RWR80S47R0FSBSL
Mfr.Part #
RWR80S47R0FSBSL
Description
RES 47 OHM 2W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Max Power Dissipation :
2W
Lead Free :
Contains Lead
Published :
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Resistance :
47Ohms
Factory Lead Time :
48 Weeks
Width :
2.39mm
Length :
10.3124mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Tolerance :
±1%
Power Rating :
2W
Supplier Device Package :
Lead Length :
38.1mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Datasheets
RWR80S47R0FSBSL
Vishay / Dale RWR80S47R0FSBSL
47Ohms, 2W, Wirewound,