RWR80S46R4FSS73
Mfr.Part #
RWR80S46R4FSS73
Description
RES 46.4 OHM 2W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
48 Weeks
Resistance :
46.4Ohms
Max Operating Temperature :
250°C
Diameter :
2.39mm
Power Rating :
2W
Military, Moisture Resistant
Published :
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
2W
Failure Rate :
S (0.001%)
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Lead Length :
38.1mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Number of Terminations :
2
Contact Plating :
Lead, Tin
Supplier Device Package :
Length :
10.3124mm
Mount :
Through Hole
Radiation Hardening :
No
Width :
2.39mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RWR80S46R4FSS73
Vishay / Dale RWR80S46R4FSS73
Through Hole 46.4Ohms, 2W, Wirewound,