RWR80S46R4FRB12
Mfr.Part #
RWR80S46R4FRB12
Description
RES 46.4 OHM 2W 1% WW AXIAL
Stock
200
In Stock :
200
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
46.4Ohms
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Bulk
Datasheets
RWR80S46R4FRB12
Vishay / Dale RWR80S46R4FRB12
46.4Ohms, 2W, Wirewound,