RWR80S45R3FRB12
Mfr.Part #
RWR80S45R3FRB12
Description
RES 45.3 OHM 2W 1% WW AXIAL
Packaging :
Bulk
Length :
10.3124mm
Composition :
Wirewound
Radiation Hardening :
No
Series :
Military, MIL-PRF-39007, RWR80S
Mount :
Through Hole
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
250°C
Diameter :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Lead Length :
38.1mm
Power (Watts) :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Min Operating Temperature :
-65°C
Max Power Dissipation :
2W
Width :
2.39mm
Military Standard :
MIL-PRF-39007
Resistance :
45.3Ohms
Datasheets
RWR80S45R3FRB12
Vishay / Dale RWR80S45R3FRB12
Through Hole 45.3Ohms, 2W, Wirewound,