RWR80S44R2FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S44R2FRRSL
Description
RES 44.2 OHM 2W 1% WW AXIAL
Tolerance :
±1%
Width :
2.39mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Power Rating :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Lead Length :
38.1mm
Resistance :
44.2Ohms
Power (Watts) :
2W
Max Power Dissipation :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Length :
10.3124mm
Failure Rate :
R (0.01%)
Factory Lead Time :
22 Weeks
Datasheets
RWR80S44R2FRRSL
Vishay / Dale RWR80S44R2FRRSL
44.2Ohms, 2W, Wirewound,