RWR80S4220FSBSL
Mfr.Part #
RWR80S4220FSBSL
Description
RES 422 OHM 2W 1% WW AXIAL
Max Power Dissipation :
2W
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Length :
10.3124mm
Packaging :
Bulk
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Resistance :
422Ohms
Failure Rate :
S (0.001%)
Factory Lead Time :
48 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±20ppm/°C
Published :
Datasheets
RWR80S4220FSBSL
Vishay / Dale RWR80S4220FSBSL
422Ohms, 2W, Wirewound,