RWR80S3R48FRRSL
Mfr.Part #
RWR80S3R48FRRSL
Description
RES 3.48 OHM 2W 1% WW AXIAL
Factory Lead Time :
8 Weeks
Lead Length :
38.1mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
2W
Length :
10.3124mm
Width :
2.39mm
Tolerance :
±1%
Max Power Dissipation :
2W
Failure Rate :
R (0.01%)
Resistance :
3.48Ohms
Package / Case :
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
2W
Published :
Datasheets
RWR80S3R48FRRSL
Vishay / Dale RWR80S3R48FRRSL
3.48Ohms, 2W, Wirewound,