RWR80S3R32DRRSL
Mfr.Part #
RWR80S3R32DRRSL
Description
RES 3.32 OHM 2W 0.5% WW AXIAL
Power Rating :
2W
Operating Temperature :
-55°C~250°C
Width :
2.39mm
Size / Dimension :
0.094Diax0.406L 2.39mmx10.31mm
Tolerance :
±0.5%
Lead Length :
38.1mm
Package / Case :
Axial
Published :
Max Power Dissipation :
2W
Supplier Device Package :
Failure Rate :
R (0.01%)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
48 Weeks
Length :
10.3124mm
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
3.32Ohms
Datasheets
RWR80S3R32DRRSL
Vishay / Dale RWR80S3R32DRRSL
3.32Ohms, 2W, Wirewound,